این روزها اکثر ما درگیر مشغله ها و وظایف زیادی زیادی هستیم و باید اعتراف کرد که مدیریت آنها به نحو احسنت کمی مشکل شده.پس بهتره راهی مناسب برای رسیدگی بهتر به برنامه های روزانه امون پیدا کنیم.

بایدهایان را به سوال تبدیل کنید!

اگر رسیدگی به لیست امورتان را کسل کننده میبینید،آنها را به صورت سوال یا یک چالش مطرح کنید.تحقیقات نشان داده است ، ما بیشترمشتاق به خواندن مطالبی که علامت سوال دارند هستیم.

مثلا ،بیشتربرنامه ریزی های ما به این صورت نوشته میشوند:

۱۱ صبح :خرید

۴ بدازظهر :گرفتن لباسها از خشکشویی

اما اگر جملات بالا سوالی و با چاشنی بیشتر مطرح شوند رسیدگی به آنها ساده تر و هیجان انگیز تر است:

میتوانی خرید راتا قبل از ساعت ۱۱ انجام دهی؟

میتوانی تا ساعت ۴ لباسها را از خشکشویی تحویل بگیری؟

سوال پرسیدن باعث تحریک حس کنجکاوی میشود؛کنجکاوی تبدیل به  یک موتور تحریک کننده درون انسان ،تا با انگیزه تر به برنامه ریزی خود رسیدگی کند.

به برنامه تان “چرا ” اضافه کنید!

why?

لیست کارهای روزانه فقط یک یادآور آزاردهنده از کارهاییست که شما نیاز دارید انجام دهید و حقیقتاً  با دل و جان انجام دادن آن زیاد ساده نیست.اما، شاید با اضافه کردن “چرا باید این کار را انجام دهم؟” بهتر آنها را انجام دهید.

ما میدانیم چه کاری را درکجا و چه زمانی باید انجام دهیم، اما ،به دلایلی خیلی وقت ها فکر نمیکنیم چرا و چه نیازی به انجام کاری هست.پس نوشتن “لیست چراها” بسیار مهم است و در حقیقت چرایی انجام کاری را به شما یادآوری میکند از فکر کردن به اینکه باید کاری را انجام دهید بپرهیزید.

همیشه میتوانید دلیلی هیجان انگیزبرای خود پیدا کنید،مثلاً ، ممکن مصاحبه کاری مهم وغیرمنتظره ای برایتان پیش آید ومطمئناً لازم با بهترین ظاهر خود در مصاحبه حاضر شوید پس قبل از هرچیز تمیز نگه داشتن بهترین لباسهایتان با اهمیت است.

پس اول از هرچیز فکرکنید چرا انجام کاری برایتان مهم است، اما اگر جوابی پیدا نکردید حتما آن ارزش نوشته شد در لیست شمارا ندارد.


مطالب مرتبط:

۶ روش غیرمنتظره که بهره وری را به حداکثر می رسانند

 

(۶۱۳)