خنده بهترین و قوی ترین دارو برای ذهن و بدن

خوش اخلاقی و خوش مشربی بسیار مسری است.صدای قهقهه به مراتب مسری تر از عطسه، سرماخوردگی ویا سرفه است.وقتی خنده بین افراد به اشتراک گذاشته میشود،آنها به یکدیگر نزدیک تر میشوند،همچنین میزان شادی و صمیمیت افزایش میابد،خنده باعث تغییرات فیزیکی در بدن ،تقویت سیستم دفاعی ،افزایش انرژی،کاهش درد و همچنین مراقبت از شما در برابر صدمات ناشی از استرس میشود.با صرف نظر از فاید ذکر شده ،این داروی باارزش نه تنها رایگان و جالب است بلکه استفاده ازآن نیازی به دستورالعمل ندارد .

خنده یک پادزهر قوی برای استرس ،درد و مناقشات است.هیچ چیز سریع تر و یا بهتر از یک خنده بدن و ذهن شمارا به حالت تعادل برنمیگرداند.شوخ طبعی بار زندگی را سبک میکند،الهام بخش امید است ،ارتباط برقرار کردن را آسان تر میکند و شمارا استوار نگه میدارد همچنین باعث میشود متمرکز و هوشیار شوید.

  •  خنده سرتاسر بدن را آرام میکند.یک خنده خوب و سالم ،تنش های فیزیکی و استرس را کاهش میدهد و ماهیچه ها را برای حدوداً ۴۵ دقیقه به حالت تعادل و آرامش درمی آورد.
  • خنده سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند.خنده باعث کاهش هرمون های استرس، افزایش سلول های ایمنی و آنتی بادی های مبارزه کننده با عفونت میشود.در نتیجه به راحتی میتوانید بدن خود را دربرابر بیماری ها تقویت کنید.
  • خنده باعث آزاد شدن اندروفین ها میشود.اندروفین باعث ایجاد حس خوب در انسان میشود و حتی میتواند به طور موقت درد را تسکین دهد.
  • خنده از قلب محافظت میکند.خنده عملکرد رگ ها را بهبود میبخشد و جریان خون را افزایش می دهد که میتواند به ایمنی قلی در برابر حمله های قلبی و سایر مشکلاتی عروقی کمک کند.

در آخر میخواهم برنامه تلویزیونی را به شما معرفی کنم که علت تولید آن آموزش و ترویج خندیدن میان مردم افسرده یا خسته این روزهای تهران است.خندوانه
برنامه خندوانه ،به تازگی در شبکه نسیم صدا و سیما پخش میشود و توسط رامبدجوان آماده شده است.تماشاچیان این برنامه باید قبل از حضور دراستودیو تست خنده بدهند و در صورت قبولی در این آزمون اجازه حضور در برنامه را دارند و. . .خندوانه

خندوانه قصد دارد تا فرهنگ شوخى کردن را بررسى کند و شکل صحیح و عمومى آن را پیدا کند و آن را ترویج دهد. خندوانه ایها معتقد هستند که اگر ما در یک روز اصلا نخندیم آن روز، روز بدى بوده .پس بیاین با هم یاد بگیریم که چطور مى توان شاد بود و خندید و این امر مهم رو به دیگران هم سرایت داد.

 

 

(۷۱۷)