هیچ کسی دوست ندارد خبرهای بد به کس دیگری بدهد.رساندن اخبار بد به ناظر یا رئیس همیشه شرایط ترسناکی را بوجود می آورد.حتی اگر شما رابطه خوبی با رئیستان داشته باشید،بعضی موقعیت ها وجود دارند که با آنها احساس راحتی نمی کنید،مثل رساندن خبر بد یا هر مشکلی که شما ایجاد کرده اید.

با یاد گرفتن چند نکته در مورد اطلاع رسانی خبرهای بد کاری به رئیستان ،بجای اینکه شغلتان را از دست بدهید رابطه کاریتان را حفظ کنید.

در این جا چند راه را به شما معرفی میکنم تا راحت تر با خبر بد به رئیستان نزدیک شوید:

 1. خود را از لحاظ روحی آماده کنید.
  اخبار بد می تواند برای هرکسی که در مکالمه دخیل است استرس زا و تنش زا باشد.برای کنترل این استرس ،مهم است که خود را آماده کنید.زمانی برای آرام کردن ذهنتان و فکر کردن درمورد آنچه می خواهید بگویید بگذارید.اگر این کار را انجام دهید هیجانتان کنترل می شود،با صحبت کردن به شیوه ای آرام و واضح ،شما نشان خواهید داد که باتجربه و حرفه ای هستید.به این ترتیب،شما کمتر به بدتر شدن اوضاع دامن میزنید.از اقدامات بیش از حد احساساتی و دلسوزانه اجتناب کنید.خبر بد و رئیس
  خبر ممکن است بد باشد،اما شما هنوز هم در محل کار هستید و با مقام مافوق سروکار دارید،پس بر این اساس رفتار کنید.به یاد داشته یاشید که رفتار و وضوح پیام شما دو مولفه بسیار مهم د این گفتگو می باشد.
 2. فقط به رئیس خبر دهید.
  خبر بد را به طور سرسری و معمولی اطلاع ندهید.شرایط و زمینه مناسب را برای گفتگو ایجاد کنید.اخبار بدی کاری را با همکارانتان درمیان نگذارید.شاید اگر قبل از رساندن خبر به رئیستان ،خبر را به طور امتحانی با کس دیگری درمیان بگذارید احساس بهتری داشته باشید اما بهتر است مستقیماً خبر را به رئیس برسانید.تصمیم گیری را به عهده رئیس بگذارید که آیا لازم است دیگران خبر را بدانند یا نه.
 3. تمام ماجرا را روی میز بریزید.
  زمانی که خبرهای بد را به رئیس گفتید ،تمام اطلاعات را در اختیارش بگذارید.نادیده گرفتن برخی از جزئیات ممکن است راه خوبی برای سبک کردن ضربه ناشی از مشکل پیش آمده بنظر برسد اما رئیس شما احتمالاً به اطلاعات کاملی نیاز دارد تا بتواند به خوبی شرایط پیش آمده را اداره کند و حتما از شما بخاطر صداقتتان قدردانی خواهد کرد.
  بعد از اینکه خبر را رساندید ،میتوانید دلایل را توضیح دهید. دقیقاً ، باید آنچه را که اتفاق افتاده و گام هایی را  که به حداقل رساندن ضرر و خطرات کمک میکند را شرح دهید. تا وقتی که از شما خواسته نشده نظرات و دیدگاه خود را بیان نکنید ،بخصوص هنگامی که در حال اطلاع رسانی هستید.بدون اجازه،اضافه کردن دیدگاه شخصیتان غیر حرفه ای است و در مرحله اول هیچ کمکی به او نمیکند.
 4. برای پاسخ به سوالات آماده باشید.خبر بد و رئیس
  خودتان را برای سوالاتی که رئیستان ممکن است در مورد خبری که با او درمیان گذاشته اید یا درمورد راه حل های مسئله ،بپرسد ،آماده کنید. مطئمئن شوید که از تمام حقیقت های مرتبط به موضوع ، دلایل و تکنیک های حل آن آگاه هستید.
 5. بی طرف و در حزب اهداف باشید.
  با برخوردهای متعصبانه یا جانبدارانه و همچنین نادیده گرفتن مسئولیت ها هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد.در عوض این کار باعث میشود شما یک فرد منفی و خودخواه جلوه کنید، دقیقاً برعکس چیزی که شما می خواهید.برای شناسایی مسئولیت پذیری شما،لازم نیست که حتما مشکل را حل کنید.
  بهترین راه کنترل شرایط سخت این است: باید دلیل را فراموش کنید تا راه حل پیدا شود.

به یاد داشته باشید،رساندن خبر بد با روش های بهتر مطمئناً می تواند رابطه شما و همکارانتان را تقویت کند.به همین جهت ،مطمئنناً یادگیری این کار به طور موثرتر بسیار ارزشمند است.


مطالب مرتبط: واژه هایی که هرگز نباید درمصاحبه کاری استفاده کنید _ آیا می خواهید برای گوگل کار کنید؟

 

 

منبع: Lifehack

 

 

(۸۷۴)