لازم نیست خیلی اهل کتاب خواندن باشیم تا ارزش مجموعه ای بزرگ و ارزشمند از کتاب ها را درک کنیم.در این مطلب میخواهم با هم نگاهی به ۱۱ تا ازجالب ترین کتابفروشی های  ایالات متحده آمریکا داشته باشیم.

 1. McNally JacksonMcNally Jacksonبه نظر می رسد کتاب فروشی McNally Jackson درنیویورک ،نسخه چاپی تمام کتاب ها و مجلات را داراست ! دراین کتاب فروشی کتاب ها براساس ملیت طبقه بندی شده اند.نگران نباشید ،اگر در کشوری گم شدید کارکنان مطلع و زیرک به شما کمک خواهند کرد.علاوه بر کافی نت آنها دستگاهی به نام Espresso Book Machine نیز تهیه کرده اند که میتواند در طول چند دقیقه کتابهایی با کیفیت کتابهای چاپخانه ،چاپ و تکثیر کند.
 2. The Last BookstoreThe Last BookstoreThe Last Bookstore کار خود را در اطاق زیر شیروانی آقای جاش اسپنسر در لس آنجلس آغاز کرد،اما آن زمان اساساً فقط یک فروشگاه آنلاین بود.پس از جابجایی و تغییرات زیادی ،در حال حاضر این فروشگاه به “Cathedral of books” یا “کلیسای جامع کتاب ” معروف است و در فضایی به مساحت تقریباً ۲۰,۰۰۰ متر مربع واقع شده است.
 3. The Montague Bookmillmontague-book-millکتاب فروشی The Montague Bookmill در ایالت مونتانا ،ماساچوست واقع شده است.این کتابفروشی در چندکیلومتری شمال Amherst،Massachusetts قرار دارد و در ساختمانی که در سال ۱۸۴۲ مخصوص آسیاب غلات ساخته شده فعالیت می کند.این ساختمان بر رودخانه Sawmill مشرف است و شما میتوانید قهوه یا آبجوتان را با تماشای آبشارها نوش جان کنید.
 4. Quimby’s BookstoreQuimby’s BookstoreQuimby’s Bookstore مثل دیگر فروشگاه ها نیست،شما نمیتوانید جدیدترین کتابها را درلیست پرفروش ترین هاپیدا کنید! Quimby’s  دارای وسیع ترین مجموعه از کتابهایی است که “Unusual Publications”یا “انتشارات غیرمعمول” است، که شامل comicهای زیرزمینی ،انتشارات مطبوعات آزاد و … ، است.
 5. Square BooksSquare BooksSquare Books خانه کارشناسی ارشد Oxford نیز نامیده می شود.این فروشگاه کوچک و جالب است ،آنقدر کوچک که بیشتر از قسمتهای جانبی تشکیل شده.Square Books دارای مجموعه عظیمی از کتاب کودک است.
 6. Powell’s BookPowell’s Booksما نمی توانیم درباره کتابفروشی ها حرف بزنیم وبه شاه آنها توجه نکنیم.Pewell’s Books درپرتلند،اورگان قرار دارد.این کتاب فروشی تقریباً بزرگترین کتاب فروشی جهان است ،که هم کتابهای جدید و هم دست دوم را نگهداری و توزیع می کند. این کتابفروشی دارای تنوع وسیعی از کتاب های خارجی و معاصر است،همچنین دارای خدمات آنلاین بسیار قوی ومطمئن است ،این یعنی شما نیاز ندارید دراورگان باشیدتا از بهترین ها خرید کنید.
 7. Bart’s BooksBart’s BooksBart’s Books در شهر Ojai ،California واقع شده است.این کتاب فروشی کار خود را زمانی آغاز کرد که صاحب آن آقای Richard Bartinsdale متوجه شد تعداد بسیار زیادی در خانه دارد.او تعدادی قفسه کتاب ساخت و آنها را بیرون از منزل قرار داد و مردم  را به ایستادن و نگاه کردن و انداختن پول در قوتی های قهوه ای که در قفسه ها گذاشته بود ،تشویق می کرد.
 8. Rizzoli BookstoreRizzoli Bookstoreکتابفروشی Rizzoliدرشهرنیویورک واقع شده است.این کتاب فروشی “زیباترین کتابفروشی نیویورک” نامیده شده است.آن دارای سقف ها و گچ بری های زیبا،چلچراغ،پنجره های بزرگ است که باعث میشوند نور طبیعی وارد شود و نگه داری کتابها آسان تر شود.
 9. Magers & QuinnMagers & QuinnMagers &Quinnکار خود رابه عنوان یک کتابفروشی خیلی کوچک شروع کرد،آن روزها بجای اینکه کتابها درقفسه ها نمایش داده شوند روی میز گذاشته شده بودند!
  درحالی که امروزه ،بزرگترین کتاب فروشی در مینیاپولیس،ایالت مینسوتا است.این کتابفروشی دارای مجموعه ای از کتاب های کمیاب و همچنین کتابهای جدید با قیمت های بسیار ارزان و مناسب است.
 10. Maple Street Book Shop
  Maple Street Book Shop
  Maple Street Book Shop از سال ۱۹۶۰کار خود را در نیواورلئان شروع کرده و همچنان با قدرت به کار خود ادامه داده است.آنها ابتدا کارشان را با پنج اتاق از کتاب شروع کردند اما بعدگسترش پیدا کرد،آنها برای مشتریان خود کتاب سفارش می دادندو از ایده های آنها استفاده می کردند.
 11. Blue Biycle BookBlue Bicycle BooksBlue Bicycle Book دارای حجم زیادی کتاب درمورد اقامتگاهش ،Charleston,SC است.حجم آنها بیش از ۵۰،۰۰۰ است ،اگرچه ،شامل تعداد کمی کتابهای تاریخی،علمی،فلسفه و داستان های ادبی، نیز می شود.جالب ترین نکته درباره این کتابفروشی این است که هرسال تابستان میزبان یک کمپ نویسندگی خلاق برای کودکان هستند وامسال این کارگاه آموزشی ۱۱ساله می شود.

 

منبع: Lifehack

 

 

(۲۶۴۸)